Zabawa andrzejkowa

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy – zgodnie z tradycją – św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada, co nas będzie czekać w przyszłości.
 
W dniu 29.11.2023r. odbyła się zabawa andrzejkowa dla najmłodszych dzieci.
 
Pracownicy Centrum Usług Społecznych przygotowali specjalne zabawy i tańce oraz film animowany wprowadzający w tematykę wróżb andrzejkowych. Dzieci w pięknych, przygotowanych przez siebie strojach bawiły się i tańczyły, dzięki przebraniom podkreśliły charakter wydarzenia. Każdy uczestnik mógł poznać swoją przyszłość. Niektórzy poznali imię partnera czy partnerki oraz która z dziewczynek pierwsza wyjdzie za mąż. Odbyło się również lanie wosku – zastygnięty wosk tworzył rozmaite kształty, a dzieci próbowały odgadnąć, co przedstawiają.
Uczestnicy zostali poczęstowani watą cukrową oraz ciasteczkami z wróżbą. Zabawa była udana i zapewne mogła by trwać do samego wieczora. A czy wróżby z ciasteczek okażą się prawdą? Któż to wie…
 
Serdecznie dziękujemy za pomoc przedstawicielom KGW w Długiem Pani Ewie Piórkowskiej i Barbarze Kłoskowskiej oraz Wolontariuszce Emilii Krajza.
Kolejny raz udowodniliśmy, że razem możemy więcej!!!