• Post category:Uncategorized
  • Reading time:7 mins read

Warsztaty pieczenia i dekorowania ciasteczek wielkanocnych

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi w dniu 13.03.2024 r. wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Cyku, zorganizowaliśmy warsztaty pieczenia i dekorowania ciasteczek wielkanocnych.
Tego dnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Surowem roznosił się zapach słodkich ciasteczek, który wprawił wszystkich w wesoły nastrój. Zajęcia miały na celu międzyklasową integrację uczniów.
 
Uczestnicy na wstępie otrzymali wcześniej przygotowane ciasto, które z zapałem rozwałkowywali i wykrawali foremkami o kształtach serduszek. Seniorzy i młodzież układali swoje ciasteczka na blachach, które trafiły później do piekarnika. Po upieczeniu ciasteczek zaczęła się najbardziej kreatywna część warsztatów — dekorowanie. Podczas warsztatów, każdy uczestnik miał dostęp do potrzebnych składników, narzędzi i materiałów do pieczenia. Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem ozdabiali ciasteczka lukrem, a także kolorowymi posypkami. Każdy uczestnik miał możliwość udekorować kilku ciasteczek, które następnie mógł zjeść albo zabrać ze sobą i komuś podarować.
 
Warsztaty z pieczenia i dekorowania ciasteczek to doskonałe wydarzenie dla wszystkich miłośników słodkości i osób chcących nauczyć się nowych umiejętności w kuchni. To również doskonała okazja do chwili relaksu, beztroskiej zabawy, integracji oraz odkrywania swoich artystycznych zapędów.
Miło było Nam obserwować jak warsztaty sprawiły uczestnikom wiele radości.
 
Akcja została przeprowadzona w ramach usług społecznej pn. „Animacja lokalnej społeczności”.