Zimowe Ferie z CUS

W pierwszym tygodniu ferii w Centrum Usług Społecznych odbyło się wiele interesujących i różnorodnych zajęć dla dzieci i młodzieży. Program został starannie zaplanowany, aby zapewnić uczestnikom atrakcyjne i rozwijające aktywności, równocześnie biorąc pod uwagę to, aby nasi goście się nie nudzili.
 
Dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach artystycznych, gdzie miały możliwość wyrażenia siebie poprzez malowanie, rysowanie i tworzenie kotylionów z własnymi imionami.
 
W trakcie ferii odbyły się także warsztaty kulinarne, w których dzieci mogły spróbować swoich sił w przyrządzaniu smacznych gofrów oraz własnoręcznie je udekorować poprzez wykorzystanie dodatków, które najbardziej im smakują.
 
Podczas pierwszego tygodnia dzieci wzięły także udział w animowanym seansie „Między Nami Żywiołami”. To ciekawa i wzruszająca opowieść o tym, że przeciwności się przyciągają.
 
W pierwszym tygodniu nie zabrakło również działań edukacyjnych takich jak gry planszowe oraz zabawy zespołowe. Celem tych aktywności było umożliwienie dzieciom nawiązywania nowych znajomości, rozwijania umiejętności pracy w zespole oraz wspólnego spędzania czasu.
 
Ponadto dzieci były uczestnikami „magicznych sztuczek laboratoryjnych” gdzie miały możliwość:
– przygotowania własnoręcznie „Kosmosu” w słoiku,
– podziwiać jak tworzy się tęcza z cukierków skittlesów,
– obserwować jak wybucha bezpieczny wulkan,
– przygotować oraz bawić się „cieczą nienewtonowską”.
 
Podsumowując, pierwszy tydzień ferii w Centrum Usług Społecznych był pełen ciekawych i rozwijających zajęć dla dzieci i młodzieży. Program uwzględniał różnorodne dziedziny, co pozwoliło uczestnikom spędzić czas w sposób aktywny i twórczy.
 
Dziękujemy serdecznie za pomoc w przeprowadzeniu zabaw i opiekę nad dziećmi Pani Dorocie Młynarskiej — Dyrektor Gminna Biblioteka Publiczna w Czarni 😃