• Post category:Uncategorized
  • Reading time:7 mins read

"Zatrzymane w czasie - warsztaty florystyczne".

W  ramach realizacji projektu pn. „Bon społeczny dla seniorów II” dofinansowanego w drodze konkursu ze Stowarzyszenia Radomskie Centrum Przedsiębiorczości finansowanego przez MCPS, w dniach 5-6.06.2023r. w budynku Centrum Usług Społecznych w gminie Czarnia odbyły się warsztaty pn. „Zatrzymane w czasie – warsztaty florystyczne”.

W trakcie warsztatów Seniorzy uczyli  się precyzji i cierpliwości, inspiracji,  pobudzali własną  kreatywność. Twórcze działanie w grupie sprzyjały powstawaniu nowych idei. Florystyczne zajęcia manualne były prowadzone w strefie dobrej zabawy i były  odskocznią od codzienności. Uczestnicy warsztatów wspólnymi siłami wykonali dzieło zaprezentowane na poniższych zdjęciach. – „żywy obraz”, który będzie zdobił korytarz w budynku Centrum Usług Społecznych

Jesteśmy przekonani, że warsztaty florystyczne stały  się również wielkim odkryciem, pasją, siłą do robienia rzeczy, których wcześniej nigdy Seniorzy nie mieli okazję robić.

Warsztaty podprowadzili: Pani Monika – Koordynator Indywidualnych Planów Usług Społecznych oraz Pan Sebastian – Organizator Społeczności Lokalnej.