• Post category:Uncategorized
  • Reading time:2 mins read

Gala podsumowująca realizację działań

W dniu 15 września 2023 r. w Centrum Usług Społecznych w  gminie Czarnia odbyła się Gala podsumowująca realizację projektu „Centrum Usług Społecznych w gminie Czarnia”. Projekt był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020. Efektywne polityki publiczne na rynku pracy, gospodarki i edukacji. Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym.

Składamy serdeczne podziękowania naszym gościom, którzy uczestniczyli w tak ważnym dla nas dniu:

  1. Pan Arkadiusz Czartoryski- Poseł na Sejm RP
  2. Pan Mirosław Augustyniak- Radny Województwa Mazowieckiego, Dyrektor filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Ostrołęce
  3. Pan Marcin Grabowski – Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego
  4. Pani Katarzyna Kamińska Zastępca Dyrektora PUP w Ostrołęce ds. Rynku Pracy
  5. Pan Marcin Lewiński- Przedstawiciel Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej w Warszawie
  6. Pan Tomasz Jędrzejczyk Przedstawiciela komisariatu Policji w Myszyńcu
  7. Pan Czesław Jurga i Stanisław Pyśk- byli Wójtowie Gminy Czarnia.
  8. ks. Wiesław Pac
  9. Pani Elżbieta Abramczyk – Burmistrz Myszyńca
  10. Pan Grzegorz Zapadka- Burmistrz Wielbarka
  11. Wójtowie Gmin ościennych a także przewodniczący rad gmin i miast.
  12. Kierownicy Ośrodków Pomocy Społecznej a także kierownicy innych jednostek organizacyjnych gmin i miast
  13. Radni gminy Czarnia na czele z Przewodniczącym Rady Panem Krzysztofem Kurzyńskim oraz Wiceprzewodniczącą Panią Dorotą Kaczmarczyk
  14. Sołtysi Gminy Czarnia.
  15. Specjaliści realizujący usługi społeczne, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych.

W pierwszej kolejności głos zabrał Wójt Gminy Czarnia- Pan Marek Piórkowski- który podsumował realizację inwestycji przy Centrum Usług Społecznych, kolejno Dyrektor Centrum – Pani Ewelina Dylewska-Dercz posumowała realizację usług oraz dalszą perspektywę funkcjonowania Centrum Usług Społecznych.

Specjaliści oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych mieli możliwość przedstawienia wniosków z dotychczasowych doświadczeń.

Spotkanie miało na celu promocję nowej instytucji oraz przybliżenie okolicznym ośrodkom procesu przekształcenia w Centrum Usług Społecznych i zachęcenia do realizacji tak ważnych inicjatyw.

Centrum Usług Społecznych w gminie Czarnia, funkcjonuje od 1 maja 2021 r. i jest jedynym Centrum w powiecie ostrołęckim. 

Dziękujemy za obecność, dobre słowa i wsparcie w realizacji dalszych działań.

https://www.facebook.com/reel/309665848314554

Gala w Centrum Usług Społecznych w gminie Czarnia, 15.09.2023 | Tygodnik Ostrołęcki (to.com.pl)

Fotorelacja: