Gala podsumowująca realizację działań
W dniu 15 września 2023 r. w Centrum Usług Społecznych w gminie Czarnia odbyła się Gala podsumowująca realizację projektu „Centrum Usług Społecznych w gminie Czarnia”. Projekt był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020. Efektywne polityki publiczne na rynku pracy, gospodarki i edukacji. Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym.
Składamy serdeczne podziękowania naszym gościom, którzy uczestniczyli w tak ważnym dla nas dniu:
- Pan Arkadiusz Czartoryski- Poseł na Sejm RP
- Pan Mirosław Augustyniak- Radny Województwa Mazowieckiego, Dyrektor filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Ostrołęce
- Pan Marcin Grabowski – Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego
- Pani Katarzyna Kamińska Zastępca Dyrektora PUP w Ostrołęce ds. Rynku Pracy
- Pan Marcin Lewiński- Przedstawiciel Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej w Warszawie
- Pan Tomasz Jędrzejczyk Przedstawiciela komisariatu Policji w Myszyńcu
- Pan Czesław Jurga i Stanisław Pyśk- byli Wójtowie Gminy Czarnia.
- ks. Wiesław Pac
- Pani Elżbieta Abramczyk – Burmistrz Myszyńca
- Pan Grzegorz Zapadka- Burmistrz Wielbarka
- Wójtowie Gmin ościennych a także przewodniczący rad gmin i miast.
- Kierownicy Ośrodków Pomocy Społecznej a także kierownicy innych jednostek organizacyjnych gmin i miast
- Radni gminy Czarnia na czele z Przewodniczącym Rady Panem Krzysztofem Kurzyńskim oraz Wiceprzewodniczącą Panią Dorotą Kaczmarczyk
- Sołtysi Gminy Czarnia.
- Specjaliści realizujący usługi społeczne, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych.
W pierwszej kolejności głos zabrał Wójt Gminy Czarnia- Pan Marek Piórkowski- który podsumował realizację inwestycji przy Centrum Usług Społecznych, kolejno Dyrektor Centrum – Pani Ewelina Dylewska-Dercz posumowała realizację usług oraz dalszą perspektywę funkcjonowania Centrum Usług Społecznych.
Specjaliści oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych mieli możliwość przedstawienia wniosków z dotychczasowych doświadczeń.
Spotkanie miało na celu promocję nowej instytucji oraz przybliżenie okolicznym ośrodkom procesu przekształcenia w Centrum Usług Społecznych i zachęcenia do realizacji tak ważnych inicjatyw.
Centrum Usług Społecznych w gminie Czarnia, funkcjonuje od 1 maja 2021 r. i jest jedynym Centrum w powiecie ostrołęckim.
Dziękujemy za obecność, dobre słowa i wsparcie w realizacji dalszych działań.
https://www.facebook.com/reel/309665848314554
Gala w Centrum Usług Społecznych w gminie Czarnia, 15.09.2023 | Tygodnik Ostrołęcki (to.com.pl)






































