• Post category:Uncategorized
  • Reading time:9 mins read

Akcja społeczna pn. "Zadbajmy o nasz społeczno-edukacyjny ogród zmysłów"

W dniu 8 czerwca 2024 roku w Centrum Usług Społecznych odbyła się inspirująca akcja społeczna zorganizowana przez Klub Wolontariusza. Głównym celem wydarzenia było uporządkowanie terenu wokół siedziby Centrum na terenie społeczno-edukacyjnego ogrodu zmysłów oraz założenie nowego trawnika przed budynkiem.


Od wczesnych godzin porannych, wolontariusze, pracownicy Centrum Usług Społecznych, członkowie KGW w Długiem oraz lokalni mieszkańcy z entuzjazmem przystąpili do pracy. Wśród uczestników znalazły się zarówno młode osoby, jak i starsi, którzy wspólnie postanowili poprawić wygląd otoczenia Centrum. Prace porządkowe obejmowały sprzątanie terenu, przygotowanie podłoża pod trawnik oraz pielenie rabat z roślinami ozdobnymi.


Kulminacyjnym punktem dnia było zakładanie nowego trawnika przed budynkiem. Uczestnicy najpierw wyrównali teren i usunęli kamienie, a następnie zasiali trawę. Dzięki ich zaangażowaniu, przestrzeń przed Centrum zyskała nowy, estetyczny wygląd, który na pewno ucieszy mieszkańców i odwiedzających.


Po zakończonych pracach dla wszystkich uczestników przygotowano wyjątkową niespodziankę – grill ze smakołykami. Wspólne biesiadowanie było świetną okazją do integracji, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych znajomości. Na stołach pojawiły się pyszne potrawy z grilla, które umiliły czas i pozwoliły na regenerację sił po ciężkiej pracy.


Akcja zakończyła się sukcesem, a jej uczestnicy z dumą patrzyli na efekty swojej pracy. Dzięki inicjatywie Klubu Wolontariusza, otoczenie Centrum Usług Społecznych stało się bardziej przyjazne i estetyczne. Wydarzenie pokazało, jak wiele można osiągnąć dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu lokalnej społeczności.


Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich wkład i poświęcony czas. Wasza praca ma ogromne znaczenie dla nas wszystkich!