• Post category:Uncategorized
  • Reading time:3 mins read

Międzypokoleniowe pieczenie ciasteczek

✅W dniu 13.02.2024 r. w przeddzień Święta Zakochanych, Centrum Usług Społecznych w gminie Czarnia wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Cyku zorganizowali warsztaty pieczenia i dekorowania ciasteczek. Tego dnia w budynku OSP w Czarni roznosił się zapach słodkich ciasteczek, który wprawił wszystkich w wesoły nastrój. Zajęcia miały na celu międzypokoleniową integrację uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarni oraz Seniorów z Klubu Senior + w Czarni.
✅Uczestnicy na wstępie otrzymali wcześniej przygotowane ciasto, które z zapałem rozwałkowywali i wykrawali foremkami o kształtach serduszek. Seniorzy i młodzież układali swoje ciasteczka na blachach, które trafiły później do piekarnika. Po upieczeniu ciasteczek zaczęła się najbardziej kreatywna część warsztatów — dekorowanie. Podczas warsztatów, każdy uczestnik miał dostęp do potrzebnych składników, narzędzi i materiałów do pieczenia. Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem ozdabiali ciasteczka lukrem, a także kolorowymi posypkami. Każdy uczestnik miał możliwość udekorować kilku ciasteczek, które następnie mógł zjeść albo zabrać ze sobą i komuś podarować.
✅Warsztaty z pieczenia i dekorowania ciasteczek to doskonałe wydarzenie dla wszystkich miłośników słodkości i osób chcących nauczyć się nowych umiejętności w kuchni. To również doskonała okazja do chwili relaksu, beztroskiej zabawy, integracji oraz odkrywania swoich artystycznych zapędów.
✅Miło było Nam obserwować jak warsztaty sprawiły uczestnikom wiele radości.