• Post category:Uncategorized
  • Reading time:13 mins read

Ferie Zimowe z CUS - drugi tydzień

✅Drugi tydzień ferii w Centrum Usług Społecznych był równie udany, jak poprzedni. Mieliśmy wiele interesujących atrakcji i aktywności dla dzieci i młodzieży.
✅Zajęcia w drugim tygodniu rozpoczęliśmy od warsztatów z psychologiem, które były przyjemne i dostosowane do wieku i potrzeb uczestników. Uczestnicy mieli okazję zarówno dobrze się bawić, jak i równocześnie rozwijać swoje umiejętności i emocjonalną inteligencję.
✅Nie zapomnieliśmy również o relaksie i odpoczynku. Zorganizowany został seans filmowy, podczas którego dzieci mogły obejrzeć film pt. „O psie który jeździł koleją”. To film, który uwrażliwia oglądających na potrzeby zwierząt i przedstawia podstawowe zasady odpowiedniej opieki nad pupilem oraz oswajania go z nowym otoczeniem. W międzyczasie serwowaliśmy popcorn i napoje, tworząc przyjemną atmosferę kinową.
✅W ramach akcji dzieci uczestniczyły w warsztatach robienia pizzy. Podczas zajęć uczestnicy otrzymali kawałek ciasta do pizzy, który mogli posmarować sosem, a następnie udekorować ją wybranymi przez siebie składnikami. Przygotowane w ten sposób mini pizze trafiły do pieca.
✅W oczekiwaniu na pizze odbyły się warsztaty plastyczne z tworzenia masek karnawałowych, okazały się one świetną formą zabawy i artystycznego wyrazu. Podczas warsztatów dzieci miały szanse samodzielnie przyozdobić maski przygotowane przez organizatorów. Były maski weneckie, z motywem zwierzęcym, maski superbohaterów i księżniczek. Podczas takich warsztatów zachęcano uczestników do eksperymentowania i wykorzystywania swojej wyobraźni.
✅Podczas ostatniego spotkania zorganizowano także Bal Karnawałowy. Wszyscy uczestnicy mieli okazję przyjść przebrani w swoje ulubione kostiumy karnawałowe. Na balu nie zabrakło wspaniałej muzyki i tańców do przebojów, które dzieci uwielbiają. Zwieńczeniem działań był konkurs na Królową i Króla Balu. Całe wydarzenie było pełne radości, śmiechu i dobrej zabawy Bal Karnawałowy był nie tylko okazją do świętowania, ale również podsumowaniem wspaniałych 4 spotkań, które dzieci spędziły razem, ucząc się nowych rzeczy i czerpiąc radość ze wspólnego przebywania.
✅Podsumowując, drugi tydzień zajęć w Centrum Usług Społecznych, organizowanych w ramach usług społecznej pn. „Animacja Lokalnej Społeczności”, był pełen różnorodnych atrakcji i aktywności. Dzieci miały okazję rozwijać swoje talenty artystyczne, uczestniczyć w warsztatach kulinarnych i zrelaksowały się podczas wspólnego oglądania filmu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z zaangażowania i entuzjazmu dzieci oraz efektów ich pracy. Cieszymy się, że mogliśmy zapewnić im ciekawe i pełne wspomnień ferie zimowe.
✅Niewątpliwie przeprowadzenie tej akcji potwierdza, że Centrum Usług Społecznych jest doskonałym miejscem, gdzie dzieci mogą spędzić czas wolny w ciekawy i angażujący sposób. Oczekujemy już z niecierpliwością na kolejne akcje i nie możemy się doczekać, co przyniesie nam 2024 rok.