• Post category:Seniorzy
  • Reading time:2 mins read

"Wciąż Młodzi"

Grupa Senioralna „Wciąż Młodzi” rozpoczyna realizację projektu „Bon społeczny dla seniorów II” pozyskanego w drodze konkursu ze „Stowarzyszenia Radomskie Centrum Przedsiębiorczości,” finansowanego przez MCPS.

Projekt będzie polegał na zorganizowaniu wiosennych warsztatów, których celem  będzie przekazanie Seniorom podstawowej wiedzy na temat aktualnych trendów we florystyce związanej z wykorzystaniem głównie roślin stabilizowanych czyli roślin „zatrzymanych w czasie”. Rośliny stabilizowane  otrzymuje się po poddaniu żywych roślin procesowi stabilizacji – limfa zostaje w nich zastąpiona roztworem bazującym na glicerynie.

Uczestnicy projektu zapoznają się z podstawowymi informacjami o roślinach stabilizowanych opanują sztukę przygotowywania „żywych obrazów” z wykorzystaniem roślin poddanych stabilizacji. Uczestnicy zadania stworzą wspólne dzieło. Warsztaty florystyczne  to znakomita forma relaksu w miłej i twórczej atmosferze, a także możliwość nabycia doświadczenia z zakresu florystyki i pracy z roślinami stabilizowanymi. Warsztaty zachęcać będą uczestników do artystycznego spojrzenia na świat, przez co Seniorzy rozwiną zdolności manualne. Możliwość własnoręcznego wykonania żywego obrazu czy florystycznego stroika będzie dla nich źródłem ogromnej satysfakcji.

W ramach realizacja zadania Seniorów wspierać będzie Organizator Społeczności Lokalnej oraz Koordynator Indywidualnych Planów Usług Społecznych.